Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Centralny zamek problem. 1 zamek zamnął się na stałe

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Centralny zamek problem. 1 zamek zamnął się na stałe

    leon075, A teraz gdzie serwisujesz swoja skodzine?

  • #2
    Centralny zamek problem. 1 zamek zamnął się na stałe

    Koledzy proszę o pomoc. Obczytałem wszystkie posty w tym problemie i nie znalazłem rozwiązania.

    Zamek prawych tylnych drzwi po uprzednim 2-dniowych szwankowaniu zablokował się w pozycji ZAMKNIĘTY i tak został, nie pomogło rozłączanie akumulatora, przejrzałem też kostkę w gumie między drzwiami a słupkiem (jest ok). Czytałem podobny temat ale nikt nie podał rozwiązania, dlatego NOWY TEMAT.

    Proszę Panowie o pomoc...
    SKODA OCTAVIA I 1.9 TDI ALH 66 kW/90 KM
    UNIDEN PRO 520 XL + SIRIO ML 145

    Komentarz


    • #3
      Podpinam się pod temat, u mnie identyczna sytuacja.Myślę że do wymiany jest chyba sam zamek z elektroniką, ale nie chcę ryzykować.Pewnie trzeba podjechać na kompa.

      Komentarz


      • #4
        Trzeba albo wymienic zamek albo regenerowac stary (silniczek), typowa przypadlosc octavek, mialem w O1 tak 2 razy. Zacinal sie przez pare dni a pozniej BAM i zamkniete. Robilem w ASO, koszt regeneracji z robocizna 100 pare zl, nowy zamek kosztuje ok 450 zl.
        Kiedyś O1 1.8T , Później O2FL 1.6 Fabia II 1.9 TDi, teraz Rapid 1.2 TSI 110 km

        Komentarz


        • #5
          jeszcze jedna rzecz, zauważyłem dziś że nie działają światełka w drzwiach (lewe/prawe przód) a gdy zamykam drzwi ryglem od środka słychać podwójne klikniecie gdzieś w okolicach kierownic (tzn jakby sama centrala nie zachowywała się normalnie) może to jednak coś z tym KOMFORTEM ? czytałem że gniją piny... co Wy na to ?? proszę jeszcze o jakieś sugestie...

          jeszcze jedna rzecz, ale to się działo od dawna. Przy regulowaniu prawego (jak pamiętam dobrze) lusterka obracają się oba :/
          SKODA OCTAVIA I 1.9 TDI ALH 66 kW/90 KM
          UNIDEN PRO 520 XL + SIRIO ML 145

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez rafal-snak
            jeszcze jedna rzecz, ale to się działo od dawna. Przy regulowaniu prawego (jak pamiętam dobrze) lusterka obracają się oba :/
            bo szczerze mówiąc, chyba tak ma być

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez pismire
              Zamieszczone przez rafal-snak
              jeszcze jedna rzecz, ale to się działo od dawna. Przy regulowaniu prawego (jak pamiętam dobrze) lusterka obracają się oba :/
              bo szczerze mówiąc, chyba tak ma być
              Regulując lewym, prawe chodzi razem z nim.
              Prawe (pasażera) powinno się regulować samo.
              Chba że regulacja jest z jakiegoś anglika.
              Była O1 AGR

              Jest O1FL ALH

              Komentarz


              • #8
                W Skodach czesta przypadlosc - cena zamku po rabatach to 380-400 PLN.

                Mozna kupic w CZ za 300 PLN.

                Nie wiem jak inni, ale w ASO otwieraja drzwi, bez rozwalania boczka, takze polecam jednak ichnia usluge ze swoja czescia co najwyzej :szeroki_usmiech
                Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                Komentarz


                • #9
                  Przerabiałem już to :?
                  Zamek w lewych tylnych drzwiach zablokował się na amen.
                  Mój mechanik wybrał opcję siłową :wink: - zdjął tapicerkę i wyłamał zamek od środka (łom + przecinak + młotek).
                  Kupiłem nowy zamek - założony, jeszcze trzeba było coś pogrzebać w module komfortu i gra muzyka.

                  Komentarz


                  • #10
                    rozumiem że to prawie pewniak, że nawalił zamek...
                    Nie rozbierałem jeszcze drzwi z braku czasu, ale chciałem dziś zabrać się za przednie kierowcy żeby dokopać się do tego KOMFORTu, a to dlatego bo lecą następne elementy, np. dziś zaczęła wariować wentylacja: działa na 3,4 biegu ale wówczas rozłącza klimatyzacje, natomiast na 1,2 nie działa wcale nawiew ale podświetla się A/C.

                    Może jeszcze coś podpowiecie? no bo w tej sytuacji nie wiem czy to skutki uboczne popsutego zamka..

                    dziękuje z góry za rady.

                    [ Dodano: Sro 25 Sie, 10 10:27 ]
                    rozebrałem drzwi lewe przednie i sprawdziłem piny na tej kostce odchodzącej od centrali, tzn ten cały moduł KOMFORT, nie ma znaku po rdzy czy czymś co by mogło wpłynąć na takie objawy, kolejno rozebrałem boczek zablokowanych drzwi prawych tylnych i odpiąłem kostkę od zamka, niestety nadal nie mogę odblokować drzwi.
                    Proszę o pomoc, co zrobić w pierwszej kolejności żeby otworzyć wrota, a potem co zrobić z tą usterką ??

                    dziękuje.

                    [ Dodano: Czw 26 Sie, 10 14:16 ]
                    jeszcze jedna rzecz, rozebrałem także plastik pod kierownicą i tu znajduje się moduł KOMFORT (a nie jak napisałem wcześniej w drzwiach) chodzi o to że słychać przy ryglowaniu zamków od wewnątrz takie podwójne kliknięcie po zaryglowaniu się drzwi. W module są dwie kostki i jedna wolna wpinka, to prawidłowo?

                    jeszcze raz proszę wszystkich o pomoc, bo nie mam już pomysłu i rady na usterkę, a auto stoi porozbierane...

                    [ Dodano: Pią 27 Sie, 10 22:30 ]
                    Podpiąłem auto pod VAGa i wywaliło mi coś takiego, z tym że jeden błąd związany z sterownikiem szyby to chyba wynik tego że nie spięty był do siłownika (kostka wpięta ale nie zapięty do siłownika)

                    VAG-COM Version: Release 311.2-N


                    Chassis Type: 1U - Skoda Octavia
                    Scan: 01,02,03,08,15,17,19,35,46,56

                    Address 01 -------------------------------------------------------
                    Controller: 038 906 012 H
                    Component: 1,9l R4 EDC 0000SG 3332
                    Coding: 00002
                    Shop #: WSC 31480
                    TMBCG21U022643512 SKZ7Z0B1399070
                    1 Fault Found:
                    18062 - Please check DTC Memory of Instrument Cluster
                    P1654 - 35-00 - -
                    Readiness: N/A

                    Address 03 -------------------------------------------------------
                    Controller: 1C0 907 379 K
                    Component: ASR FRONT MK60 0103
                    Coding: 0021505
                    Shop #: WSC 31480
                    No fault code found.

                    Skipping Address 15-Airbags

                    Address 17 -------------------------------------------------------
                    Controller: 1U0 920 811 F
                    Component: KOMBI+WEGFAHRSP VDO V07
                    Coding: 19112
                    Shop #: WSC 31480
                    TMBCG21U022643512 SKZ7Z0B1399070
                    No fault code found.

                    Address 19 -------------------------------------------------------
                    Controller: 6N0 909 901
                    Component: Gateway K<->CAN 0001
                    Coding: 00006
                    Shop #: WSC 31480
                    No fault code found.

                    Address 46 -------------------------------------------------------
                    Controller: 1C0 959 799 A
                    Component: 3R Komfortgerát HLO 0003
                    Coding: 00067
                    Shop #: WSC 31480
                    3 Faults Found:
                    01044 - Control Module Incorrectly Coded
                    35-00 - -
                    00932 - Electric Window Motor: Drivers Side (V147)
                    35-00 - -
                    00928 - Locking Module for Central Locking: Front Driver Side (F220)
                    27-10 - Implausible Signal - Intermittent

                    Address 56 -------------------------------------------------------
                    Controller: 1U0 035 160 B
                    Component: Radio 0007
                    Coding: 00201
                    Shop #: WSC 31480
                    1 Fault Found:
                    00856 - Radio Antenna
                    36-10 - Open Circuit - Intermittent

                    End -------------------------------------------------------



                    kolejny raz proszę o pomoc...

                    [ Dodano: Pią 03 Wrz, 10 22:26 ]
                    może chociaż ktoś podpowie, jak wyjąć zamek z zablokowanych drzwi??
                    SKODA OCTAVIA I 1.9 TDI ALH 66 kW/90 KM
                    UNIDEN PRO 520 XL + SIRIO ML 145

                    Komentarz


                    • #11
                      w wiązce przewodów jest żółty i szary daj na nie zasilanie z akumulatora plus na szary minus na zolty jak nie to odwrotnie nic sie nie stanie i odblokuje mialem to samo

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X